Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yüzde 4’e Yakın Kayıpta Olan Şirketten Üretim Hattı Açıklaması

Kuzey Boru A.Ş'nin hisselerinde düşüş devam ederken şirket, sözleşme kapsamındaki içme suyu borusu üretim hattının devreye alındığını duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri Yüzde 4’e Yakın Kayıpta Olan Şirketten Üretim Hattı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Yatırımcının yüzünü güldüren hisselerden biri olurken, Ocak ayının sonunda tedbir kararı almasıyla düşüş seyrine geçen Kuzey Boru A.Ş hisseleri (KBORU) bu seyrini sürdürüyor. Bugün şirketten “1200 mm- 1600 mm çap aralığında PE üretim hattının devreye alınması” hakkında açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, geçen yıl Mart ayında imzalanan sözleşmeyi hatırlattı.

Sözleşme kapsamında polietilen içme suyu borusu üretim hattının teslim alındığını ve montaj çalışmalarının tamamlandığını aktardı.

Bahsi geçen hattın faaliyete geçmesiyle mevcut polietilen boru üretim kapasitesinde yüzde 9,21 oranında bir artış sağlanması beklendiği kaydedildi.

Kuzey Boru Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Haftalık bazda kaybı yüzde 2’ye yaklaşan KBORU hisselerinin günlük kaybı yüzde 3’ü  geçti. Hisseler bugün 151,90 TL’den işlem görmeye başladı. 142 TL’ye kadar düşen hisseler saat 16.40 itibarıyla 147,5 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Hisseler tedbir kararı öncesinde 184,4 TL’ye kadar yükselmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın