Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yüzde 378 Artan Şirketten Bedelsiz Duyurusu

Global Menkul Değerler, yüzde 195 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını, Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapacağını açıkladı. İşte detaylar;
Hisseleri Yüzde 378 Artan Şirketten Bedelsiz Duyurusu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son bir yıllık süreçte hisse performansı açısından dikkat çeken şirketler arasında yer alan Global Menkul Değerler (GLBMD), bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde yer alan bilgilerde, 250 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 40 milyon TL olan çıkarılmış sermayenin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 78 milyon TL artırılarak (yüzde 195) 118 milyon TL’ye çıkarılacağı belirtildi.

Hisseleri Yüzde 378 Artan Şirketten Bedelsiz DuyurusuKaynak: KAP

Şirket, artırılan 78 milyon TL’lik sermayeyi temsil eden payların tüm pay sahiplerine payları oranında bedelsiz olarak dağıtılacağını belirtti. Global Menkul Değerler, bedelsiz başvurusu için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunacağını açıkladı.

Hisseleri Yüzde 378 Artan Şirketten Bedelsiz DuyurusuKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 38 TL’den tamamlayan GLBMD, tüm zamanların en yüksek seviyesini 13 Şubat’ta 50,8 TL ile gördü. Devam eden süreçte dalgalı hareket eden hisse 16 Mayıs’ta günü yüzde 6,8 artışla 48,7 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.