Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yüzde 21 Düşen Enerji Şirketinden Yunanistan Adımı

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan ve hisseleri son günlerde negatif seyreden Alfa Solar Enerji, Yunanistan pazarına giriyor. İşte detaylar;
Hisseleri Yüzde 21 Düşen Enerji Şirketinden Yunanistan Adımı
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların yakından takip ettiği, sektörün önde gelen şirketleri arasında yer alan Alfa Solar Enerji (ALFAS), Yunanistan’da yerleşik bir şirketin paylarının alınmasına yönelik Yönetim Kurulu kararını paylaştı.

Şirket, orta vadede gerçekleştirmeyi planladığı ve toplamda 1 gigawatt kurulu güce sahip yenilenebilir enerji santral yatırımı hedefi doğrultusunda yeni bir adım atıldığı ifade edildi.

Bu çerçevede Yunanistan’da yerleşik, Golden Solar Single Member I.K.E unvanlı şirketin hisselerin tamamının devralınmasına karar verildiği açıklandı. Devralmanın tamamlanmasına yönelik detayların paylaşılacağı kaydedildi.

Golden Solar Single isimli şirketin, güneş enerjisinden elektrik üretimi ve satışını gerçekleştiren, bünyesinde 500 kWe güce sahip güneş enerji santrali bulundurduğu belirtildi. Şirketin devralınmasıyla birlikte Yunanistan pazarına girecek olan Alfa Solar’ın orta-uzun vadede bu pazar içerisinde büyümeyi hedeflediği vurgulandı.

Hisseleri Aylık 21 Düşen Enerji Şirketinden Yunanistan Adımı Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

ALFAS, 6 Aralık’ta kapanışını yüzde 4,9 düşüşle 94,8 TL’den yaptı. Son günlerde aşağı yönlü hareketleriyle dikkat çeken şirketin hisseleri, haftalık yüzde 9,2, aylık yüzde 21 oranında değer kaybetti. Hisse 9 Kasım’da 136,9 TL seviyesini görmüştü. Bu noktadan başlayan gerileme, hissenin değerinin düşmesine neden oldu. ALFAS, yıllık en düşük 21 TL, en yüksek 170 TL seviyelerini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.