Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yüzde 185 Kazandıran Şirket Dev Sözleşme Görüşmesine Başladı

Dev sözleşme ve ihale açıklamalarıyla yatırımcının dikkatini çeken Ral Yatırım Holding, büyük sözleşme için görüşmeye başladı. Detaylar haberde...
Hisseleri Yüzde 185 Kazandıran Şirket Dev Sözleşme Görüşmesine Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen ay dev ihale ile gündeme gelen Ral Yatırım Holding, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden elektrik üretim faaliyetleri kapsamında mal alımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bağlı ortaklığı Ral Enerji A.Ş. ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında 2022 yılında imzalanan yatırımları hatırlattı.

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) kapsamında Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi sınırları içerisinde yatırımı projeksiyonları kapsamında yatırımların devam ettiği not edildi.

Üretim faaliyetlerine yönelik tesis için General Electric şirketi ile evirici ve takip sistemi alımı konusunda anlaşmaya varıldığı aktarıldı. Sözleşme görüşmelerine başlandığı bildirildi.

Bahsi geçen işin 20 milyon 580 bin dolar olduğu aktarıldı. Anlaşma tutarının katma değer ve benzeri vergiden muaf olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Piyasaların açılışı öncesinde yapılan açıklamaya hisseler ( RALYH) beklenen performansı göstermedi. Dün kapanışı 108,7 TL’den yapan hisseler açılışı 111,3 TL’den yaptıktan sonra hızla düşerek 104,5 TL’yi gördü. Sonrasında düşüşünü toparlayan hisseler 111,4 TL’ye tırmandı.

Ral Yatırım Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıllık yüzde 185 kazandıran hisseler aylık yüzde 40’a yakın kazandırdı. Hisseler haftalık bazda yüzde 32,62’ye yakın kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.