Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yükselişteki O Şirketten Ciroyu Artıracak Yeni Hamle

Borsa İstanbul'da RNPOL koduyla işlem gören Rainbow Polikarbonat Sanayi Ticaret A.Ş., maddi duran varlık alımına ilişkin KAP bildiriminde bulundu. Detaylar;
Hisseleri Yükselişteki O Şirketten Ciroyu Artıracak Yeni Hamle
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da RNPOL koduyla işlem gören Rainbow Polikarbonat Sanayi Ticaret A.Ş., karlılığını olumlu etkileyecek yatırımlarına devam ediyor. Şirket, bu doğrultudaki yeni maddi duran varlık alımı hamlesine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildirimde bulundu.

RNPOL’dan Makine Alımı Duyurusu

16 Kasım 2023 tarihinde yapılan KAP bildiriminde, yönetim kurulu kararı ile Polyetilen Streç Film Makinesi alınması kararına istinaden 2. el bir makine alımı yapıldığı bilgisi verildi.

Bu alımın, yeni ürün gamı oluşturmak hedefiyle gerçekleştirildiği belirtildi.

Ayrıca şirket cirosuna ve karlılığına olumlu etkisinin olacağı belirtilirken “Deneme üretimleri akabinde 2024 yılı ciromuza yaklaşık 1.000.000 dolarlık katkısı olacaktır.” ifadesi kullanıldı.

RNPOL Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

RNPOL hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününü günlükte yüzde 6,5’lik yükselişle 28,08 TL’den kapatarak yatırımcılarını memnun etti.

GCM Yatırım Banner
RNPOL Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta ve aylıkta sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 5,1 oranında yeşil yakmış durumdayken yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 49,6 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın