Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yükselişteki Elektrik Şirketinden 2 Dev Sözleşme!

Borsa İstanbul'da ORGE koduyla işlem gören Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., KAP'a iki büyük projede atılan adımlara dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hisseleri Yükselişteki Elektrik Şirketinden 2 Dev Sözleşme!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem görmekte olan elektrik taahhüt şirketi Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) iki yeni iş ilişkisine dair bildirimde bulundu.

Orge Enerji Dev Sözleşmeleri Açıkladı

Şirket tarafından KAP’a yapılan ilk bildirim, Bodrum Hillside Hotel Projesine ilişkin sözleşme imzalanması içerikliydi.

Açıklamada, Muğla ilinde inşa edilecek Bodrum Hillside Hotel Projesi’nin elektrik işlerine yönelik verilen teklifin kabul edildiğinin ve anlaşmaya varılmış olduğunun daha önceden duyurulduğu hatırlatıldı.

Proje kapsamında Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile 3.907.628 dolar ve 102.633.429 Türk Lirası (sözleşme döviz kuru ile 213.243.933 TL) tutarındaki sözleşme imza sürecinin tamamlandığı bilgisi verildi.

İşin 31 Aralık 2024 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığı da ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin diğer KAP bildirimi, Bursa Emek-Şehir Hastanesi Hafif Raylı Sistem Projesi için sözleşme görüşmelerine başlanmasına ilişkindi.

Açıklamada, şirketin, Bursa ilinde inşası devam etmekte olan Bursa Emek-Şehir Hastanesi Hafif Raylı Sistem Projesi’nin elektrik işlerinin yapımına yönelik olarak verdiği 6.121.511 euro+KDV ve 90.854.642 Türk Lirası+KDV tutarındaki teklifinin kabul edildiği belirtildi.

İhalenin şirket lehine sonuçlandığının, işveren Söğüt-Taşyapı HRS İnşaatı A.O. tarafından bildirildiği ve sözleşme görüşmelerine başlandığı ifade edildi.

İşin 570 günde bitirilmesinin planlandığı da belirtildi.

Kasım ayının ikinci haftasında 2023 yılı üçüncü çeyrek finansallarını paylaşan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., yılın üçüncü çeyreğinde 123.032.754 TL net kar açıklamış ve böylece 9 aylık toplam kar 349.873.606 TL olmuştu.

ORGE Hisseleri Haftayı Yükselişle Tamamladı

ORGE hisseleri, haftanın son işlem gününde yüzde 0,16’lık yükseliş yaşayarak haftayı 60,8 TL seviyesinde kapattı.

ORGE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 5,1, aylıkta yüzde 5,2 yeşil yaktı. ORGE hisseleri yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 94,5 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.