Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yükselen Varlık Şirketi Geri Alım Programını Bitirdi

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuru yapan Gelecek Varlık Yönetim, geri alım programında 59 bin 905 adet pay alımı gerçekleştirdi. İşte detaylar;
Hisseleri Yükselen Varlık Şirketi Geri Alım Programını Bitirdi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, yatırımcıların güvenini kazanmak ve Borsa İstanbul’daki dalgalanmalardan dolayı hisselerini korumak için pay geri alım programları uyguluyor. Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. (GLCVY) de bu kapsamda açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) duyurusuna istinaden 14.02.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı kapsamında başlatılan pay geri alım programının 31.12.2023 tarihi itibarıyla sona erdiğini açıkladı. Bu süreçte geri alınan paylar için ödenmiş ortalama bedelin pay başına 18,19 TL olduğu, geri alımın toplam maliyetinin 1.090.233,92 TL olduğu paylaşıldı.

Gelecek Varlık, pay geri alımlarının özkaynaklardan karşılandığı, geri alınan toplam pay sayısının 59 bin 905 adet ve bunların sermayeye oranının yüzde 0,043 olduğunu ifade etti.

Hisseleri Yükselen Varlık Şirketi Geri Alım Programını BitirdiKaynak: Paratic Piyasalar

2024’ün ilk işlem gününde GLCVY hisseleri pozitif seyriyle dikkat çekiyor. BIST 100 endeksi yüzde 1,5 artışla 7579 puanda seyrederken GLCVY yüzde 3,4 yükselişle 35,3 TL’ye ulaştı. Hissede haftalık yüzde 18,4 artış görülürken aylık kayıp yüzde 7 seviyesinde gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.