Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yatırımcısını Üzen Şirketten Yurt Dışı Satış Hamlesi

Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimle Finlandiya ile otonom e-ATAK satış sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Detaylar;
Hisseleri Yatırımcısını Üzen Şirketten Yurt Dışı Satış Hamlesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafta içinde 2023’ün ilk 9 ayına yönelik konsolide finansal sonuçlarını paylaşan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalandığına dair bilgi verildi.

Karsan’dan Yurt Dışı Satış Sözleşmesi

Bildirimde, otonom e-ATAK araç satışı için Finlandiya ile satış sözleşmesi imzalandığı ifade edildi.

Sözleşmenin, İskandinav ülkelerinin toplu taşıma otoritelerinden biri konumundaki Norveçli VY Grup ile Finlandiya Remoted firması tarafından Tampere şehrinde kullanılmasına yönelik gerçekleştirildiği belirtildi.

Araç satış sözleşmesinin 1 adet 8 metre otonom e-Atak aracı kapsadığı bildirildi.

Şirketin bu sözleşme ile İskandinav ülkeleri pazarındaki varlığını artırma, elektrikli ve otonom araçlar ile toplu taşıma sorunlarına çözüm ortağı olma hedefinde olduğuna değinildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin Net Karı Gerileme Gösterdi

8 Kasım 2023 tarihinde KAP’ta 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu paylaşan şirket, yılın ilk 9 aylık sürecinde 8.699.000 TL net kar açıklamış ve şirketin net karı, önceki 9 aylık döneme göre yüzde 54 gerileme göstermişti.

Karsan 2023 Yılı 3. Çeyrek Bilançosu
Kaynak: Fintables

KARSN Hisseleri Yatay Seyir İzliyor

KARSN hisseleri, haftanın son işlem gününde haber yazımı itibarıyla günlükte yüzde 0,2 yükselişle 9,64 TL’den işlem görüyor.

Karsan Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

KARSN haftalıkta yüzde 0,5, aylıkta yüzde 17,4 düşüş gösteriyor. Hisseler yıllık bazda ise yatırımcılarına sadece yüzde 0,7 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.