Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Uçuşa Geçen Şirketten Milyon Liralık Sözleşme Duyurusu

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na milyon lira tutarındaki yeni bir iş ilişkisinin bildiriminde bulunuldu. Detaylar;
Hisseleri Uçuşa Geçen Şirketten Milyon Liralık Sözleşme Duyurusu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da COSMO koduyla işlem gören ve günün en çok kazandıran hisseleri arasında yer alan Cosmos Yatırım Holding A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bir iş ilişkisine dair bildirimde bulunuldu.

Cosmos Yatırım Holding’den Yeni Sözleşme Açıklaması Geldi

Bildirimde, şirketin bağlı ortaklığı Cosmos Mühendislik A.Ş.’nin ismi açıklanmayan yurt içi müşterisi ile imzaladığı sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Belirtilen taraflar arasında endüstriyel bir tesisin elektrik ve mekanik işlerine yönelik yeni bir taahhüt sözleşmesinin imzalandığı bilgisi verildi.

Sözleşmenin toplam bedelinin 13.295.406,69 TL (KDV hariç) ve 544.667,72 dolar (KDV hariç) olduğu belirtildi.

Yeni iş ilişkisinin şirketin karlılığın ve cirosuna olumlu katkı sağlamasının beklendiği de kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Kasım ayının başlarında, 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşan Cosmos Yatırım Holding A.Ş., yılın ilk dokuz aylık döneminde 139.171 TL net kar açıkladı. Şirketin net karı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 99 düşüş göstererek yatırımcılarını üzdü.

COSMO Hisseleri Günün En Çok Yükselenleri Arasında

COSMO hisseleri, haftanın ilk işlem gününde yüzde 9,96’lık yükseliş göstererek günü 173,4 TL seviyesinde kapattı.

COSMO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 23,6, aylıkta yüzde 5 yükselişle yatırımcılarını sevindiriyor. COSMO, yıllık bazda ise yatırımcısına yüzde 82,4 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.