Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Taban Olan Şirket Bilançosunu Paylaştı

Hisseleri bugün taban olan Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. KAP üzerinden 2023 yılına ilişkin finansla raporunu paylaştı. Detaylar haberde...
Hisseleri Taban Olan Şirket Bilançosunu Paylaştı
HABER GİRİŞ

Yiyecek sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) 2023 yılı finansal raporunu paylaştı.

Buna göre şirket, 2023 yılında 6,5 milyar TL ciroya ulaşan şirket 1 milyar TL brüt kar ve 377,9 milyon TL toplam kapsamlı kar elde etti.

Şirketin 2023 yılında elde ettiği 377,9 milyon TL kapsamlı gelir ile 2023 yılı özvarlığı 3,7 milyar TL’ye yükseldi. Dardanel’in 2022 yılında özvarlığının 3,4 milyar TL olmuştu. Böylece şirketin 2023 yılında özvarlığı ödenmiş sermayesi olan 586 milyon TL’nin 6,5 katına ulaşmış olduğu aktarıldı.

Söz konusu finansal sonuçlar hakkında değerlendirmede bulunan Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, 2023 yılında cironun 6,5 milyar TL, brüt karının ise 1 milyar TL olarak gerçekleştiğini söyledi. Bunun beklenilen bir sonuç olduğunu aktardı.

Önen, “Yenilikçi ürün geliştirme kabiliyetimiz, çevik yapımız ve güçlü yatırım alt yapımız 40 yıldır sektörümüzde lider olmamızın en büyük etkenleri.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Önümüzdeki 5 yıllık süreçte dünyanın en büyük deniz ürünleri üreticileri arasında ilk 5’te yer alma hedeflerinin olduğunu aktardı.

Bu hedefler çerçevesinde katma değerli ürünler üretmeye ve yenilikçi ürünler ile farklı coğrafyaları keşfetmeye devam edeceklerini bildirdi.

Dardanel Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın köklü hisselerinden olan DARDL hisseleri bugün taban oldu. Dün kapanışı 8,33 TL’den yapan hisseler bugün açılışta 7,50 TL’ye düşerek taban oldu. Hisseler yıllık bazda yüzde 133,64, aylık bazda yüzde 16,28, haftalık bazda ise yüzde 0,81 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.