Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Rekora Çıkan TAVHL 396 TL’ye Yükselebilir mi?

Haftanın ilk işlem gününde hisse öneri listesinde değişiklikler yapan İnfo Yatırım, TAVHL için hedef fiyatını açıklarken 2 hissenin listeden çıkarıldığını duyurdu.
Hisseleri Rekora Çıkan TAVHL 396 TL’ye Yükselebilir mi?
HABER GİRİŞ

İnfo Yatırım, 3 Haziran’da paylaştığı hisse öneri listesi güncelleme raporunda Tav Havalimanları Holding (TAVHL), Boğaziçi Beton (BOBET) ve Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları (BIOEN) hisseleri için açıklama yaptı.

Raporda TAV Havalimanları Holding için hedef fiyatın 118 TL’den 396 TL’ye çıkarıldığı, “al” tavsiyesinin ise devam ettiği belirtildi. TAVHL günü yüzde 4,2 artışla 251 TL’den, tüm zamanların en yüksek seviyesinden tamamladı.

TAVHL için önemli faktörler sıralandı:

  • Şirket güçlü yolcu trafiği büyümesi ve kapasite genişlemeleri ile rüzgarı arkasına aldı.
  • Hızlı büyüyen Almatı operasyonlarında kapasite artış yatırımları devreye giriyor.
  • Antalya Havalimanı terminal genişlemesi projesinin 2025 ilk çeyreğinde devreye alınması planlanıyor.
  • Ankara Esenboğa Havalimanı’nda ilk etap yatırımları ile yeni pist ve güneş paneli yatırımlarının 2025 yıl sonunda tamamlanması planlar dahilinde yer alıyor.

İnfo Yatırım, Tav Havalimanları’nın havacılıkta ön plana çıkmaya devam edeceğini öngördü.

Hisse Öneri Listesindeki Değişiklikler

Raporda 10,71 TL fiyatla hisse önerileri listesine eklenen BOBET’in yüzde 173 getiri ile 29,3 TL fiyattan öneri listesinden çıkarıldığı belirtildi. BOBET günü yüzde 2,2 düşüşle 28,6 TL’den tamamladı.

GCM Yatırım Banner

11,28 TL fiyatla listeye eklenen BIOEN’in yüzde 65 getiri ile 18,66 TL fiyattan listeden çıkarıldığı duyuruldu. BIOEN kapanışını yüzde 2 artışla 19 TL’den gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın