Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Kaybettiren Kuzey Boru Şirket Kuruyor

Kuzey Boru A.Ş., KAP üzerinden yaptığı açıklamada yeni şirketin kurulacağın duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri Kaybettiren Kuzey Boru Şirket Kuruyor
HABER GİRİŞ

Kuzey Boru A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni şirket kurulması hakkında açıklamada bulundu.

KAP üzerinden yapılan açıklamada Kuzey Boru’nun, yüzde 60 hisse oranına sahip olacağı bir şirketin Mısır’da kurulmasına karar verildiği bildirildi.

Söz konusu açıklamada üretim faaliyetlerinin ve üretim kapasitesinin arttırılması, alternatif hammadde tedarik ağı oluşturulması, Afrika Birliği, Arap Birliği, Avrupa ve Amerika ülkeleri ile serbest ticaret anlaşmalarından faydalanarak ihracat geliştirmesi amacı ile Mısır’da yerleşik bir tüzel kişilik ile şirket kurulmasına karar verildiği not edildi.

Bunun yanında kurulması planlanan tüzel kişiliğe üretim faaliyetine başlayıncaya kadar yapılacak harcamalar için 500.000 dolar fon ayrılmasına ve kalan yüzde 40 oranındaki ortaklık için Mısır’da yerleşik potansiyel ortaklar ile ön görüşmelerin başlatılmasına karar verildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Kurulması planlanan tüzel kişiliğe ilişkin Mısır’da gerçekleştirilecek tüm faaliyetler için Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Emine Seldüz, Dış Ticaret Müdürü Özgüner Güler ve İhracat Sorumlusu Mehmet Medhidoğlu’ nun yetkilendirilmesine karar verilmiştir.”

Şirketin 4 aydır düşen hisselerine yeni şirket kuruluşu herhangi bir etki etmedi. Haftanın son işlem gününe 84 TL’den başlayan hisseler günlük bazda yüzde 4’den fazla kaybettirdi. Hisseler aylık bazda yüzde 25,05 kaybettirdi. Haftalık bazda ise yüzde 1’den fazla kaybettirdi. Hisseler 4 aydır düşüş seyrinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.