Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Güçlü Kalan Halka Arzdan Hasılatı Etkileyecek Duyuru

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan Ekos Teknoloji, yurt içinde bir firma ile 153 milyon TL’lik yeni sözleşme imzaladığını belirtti. İşte detaylar;
Hisseleri Güçlü Kalan Halka Arzdan Hasılatı Etkileyecek Duyuru
HABER GİRİŞ

Ekos Teknoloji ve Elektrik (EKOS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı paylaşımda yeni satış sözleşmesi hakkında detayları paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi. Söz konusu sözleşmenin bedelinin güncel kurla 153 milyon TL olduğu aktarıldı.

Türkiye’de yerleşik olarak faaliyet gösteren bir firma ile 03.01.2024 tarihinde 5.164.113 dolar tutarında gaz izoleli modüler ve kompakt hücre, monoblok beton köşk satış sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

Yeni iş ilişkisinin şirket cirosuna olumlu katkı sağlayacağı, 2022 yılı hasılatına oranının yüzde 29,32 oranında olduğu paylaşıldı.

15-16 Kasım tarihlerinde 12,7 TL fiyat üzerinden talep toplayan Ekos Teknoloji’nin halka arzında satışa sunulan adedin 1,96 katına tekabül eden talep gelmişti.

Hisseleri Güçlü Kalan Halka Arzdan Hasılatı Etkileyecek DuyuruKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

EKOS, son dönemde halka arz olan şirketler arasında tavan serisini uzun süre devam ettiren nadir hisseler arasında yer alıyor. 21 Kasım’da işlem görmeye başlayan EKOS, 13 gün boyunca tavandan işlem gördü ve 12,7 TL’den 44 TL seviyelerine kadar çıkmıştı. Bu noktadan gelen satışlarla 30 TL’ye kadar inen hisse, buradan toparlanmayı başardı ve yukarı yönlü hareket etti. EKOS, 3 Ocak’ta kapanışını yüzde 0,2 düşüşle 38,78 TL’den gerçekleştirdi.

Borsa İstanbul’da halka arzların kötü bir performans gösterdiği süreçte EKOS haftalık yüzde 27, aylık yüzde 29,2 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.