Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Eriyen Şirket Distribütörlük Anlaşması İmzaladı

Gen İlaç, KAP üzerinden yaptığı duyuruda Fransa'da yerleşik Guerbet adlı firma ile bir ilaç için distribütörlük anlaşması imzaladığını bildirdi.
Hisseleri Eriyen Şirket Distribütörlük Anlaşması İmzaladı
HABER GİRİŞ

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) distribütörlük anlaşması hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. Şirket ile 15 rue des Vanesses, 93420 Villepinte, Fransa’da yerleşik Guerbet adlı firma arasında 12.12.2023 tarihinde münhasır distribütörlük anlaşması imzalandığı bildirildi.

Gen İlaç, söz konusu anlaşma kapsamında Guerbet tarafından üretilen “LIPIODOL® ULTRA-FLUID 480 MG/10 ML ENJEKSİYONLUK ÇÖZELTİ 10 ML 1 AMPUL” adlı ilacın Türkiye’deki satış ve pazarlama haklarına sahip olacak.

İlaveten GUERBET İlaç Tıbbi Malzeme ve Cihazlar San. ve Tic. A.Ş. adına ruhsatlı olan ilacın ruhsatı da şirkete devredilecek. İlgili yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından Gen İlaç mevzu bahis olan ilacın satış ve pazarlama faaliyetlerine başlayacak.

GENIL Hisse Performansı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin GENIL koduyla işlem gören hisseleri, piyasanın genel negatif havasına uyum sağlayarak son bir aydır değer kaybediyor. Saat 15.41’de yüzde 1,24 ekside 49,3 liradan işlem gören hisseler, son bir haftada yüzde 11,85, bir ayda ise yüzde 18,44 oranında değer kaybetti.

Yıllık bazda ise yüzde 12 ile ılımlı bir artış gösterdi. Hissenin yıllık bazda gördüğü dip fiyat 35,94, zirve fiyat ise 74,9 lira oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın