Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşüşte Olan Şirketten Pay Devri Açıklaması

Hedef Holding A.Ş, KAP üzerinden İNFO Yatırım ile yapılan pay devir sözleşmesi kapsamında BDDK'ya başvurunun yapıldığını duyurdu. Şirketin hisselerinde son durum ne? Detaylar haberde...
Hisseleri Düşüşte Olan Şirketten Pay Devri Açıklaması
HABER GİRİŞ

Hedef Holding A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yakın bir zamanda büyüme stratejisi kapsamında İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Hedef Yatırım Bankası A.Ş.’nde sahip olduğu paylardan 105.000.000 adedinin satın alınmasına karar verildiğini duyurmuştu. Devredilecek paylara ilişkin gerekli izinlerin alınması için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) başvuru yapılmasına karar verilmişti. Bugün Hedef Holding KAP üzerinden başvuru hakkında açıklama yaptı.

Şirket, İNFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile imzalanan pay devir sözleşmesi gereği, pay devrine izin alınması için BDDK’ya başvuru yapıldığını duyurdu.

İNFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş’den de KAP üzerinden konuya yönelik açıklama geldi. Pay devir sözleşmesi kapsamında BDDK’ya başvuru yapıldığını açıkladı.

Hedef Holding, daha önce pay devri ile ilgili yaptığı açıklamada değerleme raporuyla belirlenen pay başına yaklaşık 1,64396 TL fiyatla toplam 172 milyon 615 bin 763 TL tutar üzerinden gerçekleştirilmesine karar verildiğini bildirmişti.

Hedef Holding Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri bugün açılışı (HEDEF) 28,80 TL’den yaptı. Düşüş seyrinde olan hisseler 27,5 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin aylık kaybı yüzde 10’a yaklaşırken, haftalık bazda yüzde 3’e yakın kaybettirdi. Yıllık bazda ise yüzde 91,42 değer kazandı. Hisseler yazım sırasında 28,02 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.