Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşüşte Olan Şirket Yeni Fabrika Kuruyor

Halka arz furyasına geçen yıl katılan Ekos Teknoloji'nin yeni fabrika duyurusu hisselerini yeşillendirmedi. Detaylar haberde...
Hisseleri Düşüşte Olan Şirket Yeni Fabrika Kuruyor
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Kasım ayında halka arz olan ve hisseleri bu yıl Şubat ayı sonuna kadar iyi performans gösteren Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni fabrika yatırımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Balıkesir OSB’de yer alan arsanın üzerine özellikle yenilenebilir enerji projeleri için tasarlanan elektrik teçhizat ve yenilikçi entegre çözüm üretim hatları için fabrika yatırımı yapılmasını planlıyor.

Söz konusu yatırımın ilk aşaması kapsamında tasarımların yapılması, projelerin çizilmesi, yüklenicilerin belirlenmesi ve saha ilerleme kontrolörlük işlerini yapılması amacıyla proje yönetim firmasıyla sözleşme imzalandığı duyuruldu. Yatırımların birinci fazının 2024 4’üncü çeyrek itibarıyla tamamlanıp üretime başlanması planlanıyor.

Şirketin borsada işlem gören (EKOS) kodlu hisseleri yen fabrika duyurusunun ardından açılışta 51,75 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında düşüşe geçen hisseler kırmızı mumları yaktı. Yüzde 5’den fazla değer kaybeden hisseler 48,62 TL’ye kadar geriledi.

Ekos Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

EKOS hisseleri yazım sırasında yüzde 5,42 düşüş ile 48,66 TL’den işlem gördü. Hisseler haftalık bazda yüzde 7’ye yakın, aylık yüzde 20’den fazla kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.