Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşüşte Olan Enerji Şirketi Milyonluk Anlaşmayı Yaptı

Enerji şirketi Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş, milyon dolarlık yeni anlaşmasını duyurdu. İşte şirketin hisselerinde son durum...
Hisseleri Düşüşte Olan Enerji Şirketi Milyonluk Anlaşmayı Yaptı
HABER GİRİŞ

Yeni iş ilişkisini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklayan Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. milyon dolarlık anlaşmaya imzayı attı.

Şirket, İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. ile güneş enerji santrali kurulumunun mühendislik, tedarik ve yapım işleri kapsamında sözleşme imzaladığını duyurdu. Sözleşme bedelinin 9 milyon 900 bin dolar olduğu kaydedildi.

Proje kapsamında değişik bitki türlerinde Agrifotovoltaik uygulamalarının da yapılacağı aktarıldı. Pilot olarak Türkiye’de ilk defa farklı bitkilerde uygulanacağı aktarıldı.

YEOTK Hisselerinde Son Durum?

Yeo Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yapılan bu anlaşmayla YEOTK hisseleri anlık yükseldi. Bugün açılışı 221,40 TL’den yapan hisseler 214 TL’ye kadar geriledi. Anlaşma öncesinde 218,70 TL’den işlem gören hisseler, duyurunun ardından 227,9 TL’ye kadar tırmandı.

Bu seviyede kalıcı olamayan hisseler, 215,1 TL’ye kadar gerildi. YEOTK hisseleri yıllık bazda yüzde 175,67 kazandırırken, aylık bazda yüzde 10’ yakın kaybettirdi. Haftalık bazda yüzde 3’den fazla düştü. Hisselerin günlük kaybı yüzde 4’ü geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.