Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşüş Eğilimindeki Şirketin Santralinde Faaliyetler Durdu!

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., haftanın son işlem gününde yaptığı KAP bildiriminde hasar almasından dolayı BES santralinde faaliyetlerin durdurulduğunu açıkladı. Detaylar;
Hisseleri Düşüş Eğilimindeki Şirketin Santralinde Faaliyetler Durdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Manisa’da yer alan Biyokütle Elektrik Santrali’nin (BES) faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması hakkında bilgilendirmede bulundu.

HUNER’in BES Santrali Hasar Aldı

Bildirimde, 24 Kasım 2023 tarihinde şirketin Manisa’da bulunan H29 Biyokütle Elektrik Santrali‘nde hasar meydana geldiği belirtildi.

Teknik ekip tarafından hasarın giderilmesi için bakım/onarım çalışmaları ile hasarın üretim kaybına etkileri ve tazminine dair sigorta ekspertiz çalışmalarına başlandığı bilgisi verildi.

H29 Biyokütle Elektrik Santrali’nin üretim içindeki payının yüzde 29, toplam ciro içindeki payının yüzde 33 oranında olduğu bildirildi.

Süreç ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu bu ayın başlarında KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirket yılın ilk dokuz aylık kısmında 83.834.882 net kar açıklamıştı.

Şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 181.293.924 TL kar elde ettiğinden, net karlılıkta yüzde 54 azalma gerçekleşmişti.

HUNER Hisseleri Ne Durumda?

HUNER hisseleri, haftanın son işlem gününü yüzde 0,3’lik hafif yükselişle 7,6 TL‘den kapattı.

HUNER Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalıkta yüzde 0,3 yeşil yakarken, aylıkta ise yüzde 7,1 oranında kırmızı yakmış durumda. HUNER’e yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 50,8 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.