Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşen Şirket Dev İhalede 1’nci Oldu!

Katıldığı ihaleler ile gündemden düşmeyen Europower Enerji, yeni ihalesini duyurdu. Şirket dev ihaleye katıldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri Düşen Şirket Dev İhalede 1’nci Oldu!
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün önce gelen şirketlerinden biri olan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni anlaşmalarını ve ihalelerini duyurmaya devam ediyor.

Şirket, Türkiye Elektrik İletim Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihaleye katıldığını duyurdu.

‘İTM-466 REFERANSLI 154KV Türkeli TM Yapımı” konulu ihaleye katıldığını ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1’nci olduğunu duyurdu.

İhale baz bedelinin 204 milyon 465 bin 920 TL olduğu duyuruldu.

Europower Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin son iki aydır düşüş seyrinde olan hisseleri (EUPWR) bugün açılışı 149 TL’den yaptı. 148,8 TL’ye gerileyen hisseler saat 11.25’te ihale haberine olumlu tepki verdi. Hisseler 153,3 TL’ye kadar yükseldi.
Sonrasında düşüşe geçen hisseler 150,3 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Hisseler aylık bazda yüzde 12’ye yakın kaybettirirken, haftalık bazda yüzde 3,6 yükseldi. EUPWR hisseleri bu yıl 208,5 TL’ye kadar yükselmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.