Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşen ICU Girişim Yeni Yatırımını Duyurdu

Hisseleri düşen ICU Girişim, yeni yatırım anlaşmasını KAP üzerinden duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri Düşen ICU Girişim Yeni Yatırımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni yatırım anlaşması hakkında açıklamada bulundu.

Söz konusu açıklamada şirketin iştiraki olan Adventus VCT plc’nin İngiltere’de kurulu Wolverhampton merkezli Homre Ltd ile bir biyoetanol projesinin yüzde 20’sini satın almak için hisse satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu.

Homre Ltd’nin Hindistan’daki plantasyonlarında ekolojik olarak hasat edilmiş bambu kullanarak biyoetanol üretmek için tarım teknolojisini ve temiz enerji üretim teknolojilerini birleştirdiği not edildi.

Etanol üretimi için uygun maliyetli ve çevre dostu bir seçenek geliştirildiği aktarıldı.

Şirketin toplam 1200 hektar alanda bambu yetiştireceği 3 yıl içinde yıllık 18 milyon litre biyoetanol üretimine ulaşmayı hedeflediği not edildi.

GCM Yatırım Banner

Projenin toplam sermaye harcamasının 60 milyon dolar olacağı belirtilirken, bu tutarın sermaye kredi ve devlet destekleri ile finanse edileceği aktarıldı.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Adventus, 3 yıl sonra belirlenen üretim hedeflerini baz alarak 6 yıllık çıkış stratejisiyle yıllık %28 ROI hedefiyle şirketin %20’sini satın almak için 6 milyon Sterlin yatırım yapmayı taahhüt etti.”

Şirketin borsada işlem gören hisseleri dün kapanışı yükseliş seyrinde yaptıktan sonra yeni güne düşüş seyrinde başladı. Yazım sırasında yüzde 2’den fazla değer kaybeden ICUGS hissesi 11,92 TL’den yaptı. Aylık bazda yüzde 16’ya, haftalık bazda yüzde 8’e yakın kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.