Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşen Gayrimenkul Şirketi Temettüyü Bu Tarihte Ödeyecek

ALARKO Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. KAP üzerinden temettü ödeyeceği tarihi açıkladı. İşte şirketin hisselerinin son durumu...
Hisseleri Düşen Gayrimenkul Şirketi Temettüyü Bu Tarihte Ödeyecek
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar temettü açıklamalarını yakından takip ederken ALARKO Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den 2023 yılı nakit kar payı ödeme tarihi ile ilgili açıklamada bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada kar payı dağıtım konusunun görüşüldüğü ve ödemenin peşin yapılacağı not edildi.

Buna göre 1 TL nominal değerli paya ödenecek nakit kar payı brüt 0,05, nakit 0,05 olarak belirtildi.

Yapılan açıklamada kar dağıtımının 7.245.000 TL tutarındaki kısmının nakit olarak, 144.900.000 TL tutarındaki kısmının ise sermayeye eklenmek suretiyle bedelsiz pay verilmesi şeklinde gerçekleşeceği not edildi.

Alarko GYO Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Nakit kar payı dağıtımına 03 Haziran 2024 tarihinde başlanmasına karar verildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisseleri haftanın üçüncü gününe 43,4 TL’den başlayarak açılışı yaptı. Hisseler düşüş seyrine geçerek günlük bazda yüzde 0,92 değer kaybetti.

43,08 TL’ye gerileyen ALGYO hisseleri yıllık bazda yüzde 83,41 kazandırdı. Aylık bazda ise yüzde 5,58 kaybettirdi. Haftalık bazda yüzde 2,23 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.