Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşen Birleşim Mühendislik Yeni Şirketi Aldı

Hisseleri 6 aydır düşüşte olan Birleşim Mühendislik, yeni şirketin satın alımının tamamlandığını duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri Düşen Birleşim Mühendislik Yeni Şirketi Aldı
HABER GİRİŞ

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirket satın alımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada 25.06.2024 tarihindeki açıklama hatırlatıldı. Elektromekanik taahhüt işlerini yürütmek amacıyla Özbekistan’da kurulu bir şirketi satın almak için görüşmelere başlanmasına karar verildiğini anımsattı.

Şirketin bu kapsamda Özbekistan’da kurulu Meras Electromechanıc LLC isimli şirketin yüzde 100’ünün 150.000 dolar bedelle satın alımının bugün itibarı ile tamamlandığını açıkladı.
Finansal duran varlığın değerinin belirlenme yönteminin pazarlık usulü olduğu aktarıldı.

Birleşim Mühendislik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Söz konusu açıklama 6 aydır düşüş seyrinde olan hisseleri olumlu etkilemedi. BRLSM hisseleri yılın ilk ayında kayda değer yükseliş gösterdikten sonra Şubat ayından itibaren düşüşe geçti.

Yılın ikinci ayında en yüksek 37,96 TL’yi gören hisseler sonrasında düşüşe geçerek Haziran ayını 18,1 TL’den kapattı.

GCM Yatırım Banner

Temmuz ayına düşüş seyrinde giren hisseler ayın ilk haftasın tamamlanmadan 16,8 TL’ye kadar geriledi. Yazım sırasında günlük bazda yüze 0,96’lık düşüşte olan hisseler, aylık bazda yüzde 10,25 kaybettirdi. Haftalık bazda yüzde 5’e yakın kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.