Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Baş Aşağı Düşen Şirket O Tarihte Temettü Ödeyecek!

Hisselerindeki haftalık kaybın yüzde 10'u aştığı İhlas Ev Aletleri, nakit temettü ödemelerinin ne zaman gerçekleştirileceğine dair açıklama yaptı. Detaylar;
Hisseleri Baş Aşağı Düşen Şirket O Tarihte Temettü Ödeyecek!
HABER GİRİŞ

Pay fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması nedeniyle gün içinde pay geri alım işlemlerine dair Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimi yapan İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., bu kez kar payı dağıtım kararına ilişkin bir KAP bildiriminde bulundu.

2022 yılı kar payı dağıtımına ilişkin yapılan açıklamada, 2022 yılı karından pay başına brüt 0,020 TL ve net 0,018 TL nakit temettü ödemelerinin yapılmasının şirket genel kurulunca onaylandığı hatırlatıldı.

Temettü ödemelerinin tarihinin ise 12 Aralık 2023 olarak belirlendiği ifade edildi.

IHEVA Temettü Dağıtım Tablosu
Kaynak: KAP

Bildirimde şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulumuzun bugün yapılan toplantısında, şirketimizin 17.06.2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında 2022 yılı dönem sonunda elde edilen kardan 7.010.000 TL’nin nakden dağıtılması hususunda kar dağıtım tarihinin belirlenmesi için yönetim kurulumuza verilen yetkiye istinaden nakit kar payı dağıtım tarihi 12.12.2023 olarak belirlenmiştir.”

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da IHEVA koduyla işlem gören şirket, bugünkü diğer KAP bildiriminde pay alım işlemleri hakkında detaylar verdi.

Şirket tarafından, dün Borsa İstanbul’da pay başına ağırlıklı ortalama 2,25 TL fiyat aralığından toplam 250.000 TL nominal değerli IHEVA paylarının geri alındığı belirtildi.

Bu işlemlerle birlikte, 6 Aralık 2023 itibarıyla geri alınan payların toplam nominal değerinin 6.993.707 TL olduğu ve bu payların sermayeye oranının yüzde 1,99’a ulaştığı bilgisi verildi.

IHEVA Hisseleri Ne Durumda?

Şirketin hisse değerinde, haber yazımı itibarıyla geri çekilme sürerken fiyat, günlükte 3,4’lük düşüşle 2,2 TL seviyesinde seyrediyor.

IHEVA Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisselerin haftalık kaybı yüzde 12,5, aylık kaybı yüzde 8,2 düzeyinde. IHEVA’ya yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 14,8 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.