Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 6 Gündür Taban Olan Şirketten Yatırımcıya Açıklama

Hisseleri 6 gündür düşüşte olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketi, yatımcılara açıklamada bulundu. İşte detaylar...
Hisseleri 6 Gündür Taban Olan Şirketten Yatırımcıya Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsaya 2018 yılında adım atan Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin PEKGY hisseleri son 6 gündür düşüş seyrinde. Hisselerin taban seyrini 6’ncı güne taşıması yatırımcıya kaybettirdi. Şirketten duruma yönelik Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama geldi.

Peker GYO, “Yatırımcı Bilgilendirme” notu ile yaptığı açıklamada “Şirketimiz paylarında yaşanan fiyat hareketleri ile ilgili olarak, yatırımcılarımızdan gelen bilgi talebine istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

Şirket ile ilgili gelişmelerin sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde KAP üzerinden açıklanmakta olduğu kaydedildi. Şirketin olağan faaliyetlerine devam etmekte olduğu, pay fiyatını olumsuz etkileyecek kamuya açıklanmamış herhangi bir gelişme bulunmadığı aktarıldı.

PEKGY Hisselerinin Son Durumu?

Peker GYO Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

5 Mart’ta 34,06 TL seviyesinden düşmeye başlayan hisseler bugün itibarıyla 20’li seviyelere kadar geriledi. Taban serisini 6’ncı güne taşıyan hisseler bugün 20,24 TL’yi gördü.

Hisseler aylık bazda yüzde 44,46, haftalık bazda yüzde 41,71 kaybetti. Yıllık bazda kazancı yüzde 481,61 olarak kayda geçti. Hisseler 37,78 TL zirve seviyesine hala çok uzak. Geçen yıl en yüksek 33,14 TL’yi gören PEKGY hisseleri, yılı 32,78 TL’den kapatmıştı.

GCM Yatırım Banner

Peker GYO KAP üzerinden yaptığı bir diğer bildirimde azami fon tutarı 506.000.000 TL olan ve 1 yıl sürecek geri alım programını başlattığını duyurdu.

Yapılan açıklamada geri alıma konu azami pay sayısının 25.000.000 TL olduğu kaydedildi. Pay geri alımının başlangıç tarihi 12.03.2024 olarak belirtilirken, bitiş tarihi 11.03.2025 olarak kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.