Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 5 Haftadır Düşen Şirket Dev İhalede 1’inci Oldu

Elektrik şirketi milyonluk ihalede en avantajlı fiyatı vererek birinci olduğunu duyurdu. Şirketin düşen hisselerinde olumlu bir gelişme olmadı. İşte o şirket...
Hisseleri 5 Haftadır Düşen Şirket Dev İhalede 1’inci Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı yeni iş ve ihale anlaşmaları ile gündemde yer almaya devam eden Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. bugün ihale süreci ile ilgili açıklamada bulundu.

Şirket, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘’İvedik Pompa İstasyonu Çatı Tipi Güneş Enerji Santrali” konulu ihaleye katıldığını duyurdu.

Söz konusu ihale kapsamında en avantajlı fiyatı vererek 1’inci olduğunu duyurdu. İhale baz bedelinin KDV hariç 107 milyon 318 bin TL olduğu aktarıldı. Yapılan açıklamada şu not paylaşıldı:

“İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.”

Girişim Elektrik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dev ihale haberi şirketin düşen hisselerini etkilemedi. 5 haftadır düşüşte olan GESAN hisseleri, yatırımcıya kaybettirmeye devam ediyor. Haftanın üçüncü gününe 65 TL’den giriş yapan hisseler, saat 10.40 itibarıyla 63,95 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Hisseler yazım sırasında 64,6 TL’den işlem gördü. GESAN yatırımcısına aylık bazda yüzde 22’den, haftalık bazda ise yüzde 6’dan fazla kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın