Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 4 Aydır Düşen Enerji Şirketi İhalelere Doymuyor

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. KAP üzerinden yeni katıldığı ihale hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Hisseleri 4 Aydır Düşen Enerji Şirketi İhalelere Doymuyor
HABER GİRİŞ

Katıldığı ihaleler ile gündemde yer alan şirketlerden biri olan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale süreci ile ilgili açıklamada bulundu.

Şirket, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından bugün gerçekleştirilen hücre, redresör alım işi ihalesine katıldığını ve en avantajlı fiyatı verdiğini duyurdu.

Bahsi geçen ihalede teklif edilen bedelin KDV hariç 3 milyon 218 bin dolar olduğu not edildi. Güncel dolar/TL kuru ile hesaplandığında tutarın KDV hariç 103 milyon 683 bin 960 TL olduğu aktarıldı.

Verdiği teklif ile ihalede birinci olduğunu duyuran şirket, dün katıldığı ihalede 383 milyon 758 bin 335 TL’lik teklif verdiğini duyurdu.

Şirketin hisseleri (EUPWR) hisseleri son 4 aydır düşüş seyrinde. Hisseler aylık bazda yüzde 22,85 kaybettirdi. Haftalık bazda yüzde 12,29 kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner

EUPWR hisseleri yıllık bazda yüzde 47,11 kazandırdı. Bugün açılışı 119,40 TL’den yapan hisseler kapanışı 118,5 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.