Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 4 Aydır Düşen Enerji Şirketi Anlaşmayı Yaptı

Hisseleri son 4 aydır düşüşte olan şirket, milyon dolarlık satış sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Hisseleri 4 Aydır Düşen Enerji Şirketi Anlaşmayı Yaptı
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni iş ilişkisini duyurdu.

Smart Güneş, Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında KDV hariç 1.153.869 dolar tutarında güneş paneli satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Söz konusu anlaşmanın ciro ve karlılığa olumlu katkı sağladığı aktarıldı.

Şirketin borsada işlem gören SMRTG kodlu hisseleri güne kayda değer değer yükselişle başladı. Dün kapanışı 48,78 TL’den yapan hisseler, güne başlarken 49,74 TL’ye kadar yükseldi.

Sonrasında hafif düşüşe geçen hisseler sözleşme haberi ile saat 16.50’de 49,14 TL’ye kadar yükseldi. Hisseler günlük bazda yüzde 0,7 yükseldi. Kapanışı 49,12 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner

SMRTG, kodlu hisseler yıllık bazda yüzde 25,76 prim yaptı. Aylık bazda yüzde 13,37, haftalık bazda yüzde 0,97 kaybetti. Hisseler son 4 aydır düşüşte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.