Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 3 Haftadır Düşen Savunma Şirketi Sözleşme Değişikliği Yaptı

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., sözleşme değişikliği hakkında açıklamada bulundu. İşte hisselerin güncel durumu...
Hisseleri 3 Haftadır Düşen Savunma Şirketi Sözleşme Değişikliği Yaptı
HABER GİRİŞ

Savunma sanayi alanında adından söz ettiren Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketin cirosunu olumlu etkileyecek sözleşme hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, MİLGEM Savaş Sistemleri Sözleşmesinde değişiklik yapıldığını duyurdu.

Bahsi geçen sözleşme kapsamında TAIS Ortak Girişimi ve STM İş Ortaklığı ile sözleşme değişikliği imzalanarak MİLGEM 9-12 gemileri savaş sistemleri ve faydalı yükleri sözleşmeye dahil edildiği not edildi.

Sözleşme değişikliği kapsamındaki teslimatın 2025-2027 yılları içerisinde gerçekleştirileceği not edildi.

ASELSAN’ın payının 421.566.821,85 euro olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisseleri sözleşme değişikliği haberi ile güne yükseliş ile başladı. Açılışı 60 TL’den yapan hisseler 60,5 TL’ye kadar yükseldi.

Aselsan Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler (ASELS) 59,05’e kadar geriledi. Yıllık bazda yüzde 170,97, aylık bazda yüzde 0,08 kazandırdı. Son 3 haftadır düşüş eğiliminde olan hisseler, haftalık bazda yüzde 3,66 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.