Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisselerde Yabancı Hareketi: İşte Öne Çıkanlar

Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesinde hisse senetlerinde günlük bazda kaydedilen yabancı oranlarındaki değişimler dikkat çekti. Detaylar haberde;
Hisselerde Yabancı Hareketi: İşte Öne Çıkanlar
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Perşembe günü açıklayacağı faiz kararı öncesi piyasalar dalgalı seyrini sürdürüyor. Son günlerde yatay seyirde devam eden BİST 100 endeksi 23 Ocak’taki (Dün) kapanışını yüzde 0,75 düşüşle 7950 puandan tamamladı.

Endeksteki gerileme hisselere de yansıdı. İş Yatırım’ın yayımladığı raporda, günlük yabancı oranları artan ve azalan hisseler paylaşıldı.

İş Yatırım raporunda günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler arasında Kuzey Boru (KBORU) olduğuna işaret etti. Aralık ayında pay başına 36,20 liradan halka arz olan KBORU hisseleri, başlattığı tavan serisi ve imzaladığı yeni sözleşmelerle gündemde yer alıyor.

Yatırımcının yakından takip ettiği hisse dünkü kapanışını yüzde 9,95 yükselişle 104,4 liradan tamamladı. Aylık yüzde 121,28 oranında artan paylardaki yabancı oranının 3,95 baz puan olduğuna işaret edildi.

Günlük yabancı oranı en çok artan hisseler arasına Mega Metal (MEGMT) de yerleşti. Aylık yüzde 58,66 oranında yükselen hisse dünkü kapanışını yüzde 1,03 yükseliş 41,04 lira seviyesinden yaptı. MEGMT paylarındaki günlük yabancı oranının 3,02 baz puan yükseldiğine işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Kafein Yazılım (KFEIN) paylarındaki günlük yabancı oranının da 2,5 baz puan arttığına işaret edildi. Yıllık yüzde 219,58 kazanç sağlayan KFEIN dünkü işlemlerini yüzde 6,94 düşüşle 91,9 liradan tamamladı.

Günlük Yabancı Oranı Azalan Şirketler

İş Yatırım’ın raporunda günlük yabancı oranında düşüş olan hisseler de paylaşıldı. Rapora göre 2,28 baz puan düşüşle günlük yabancı oranı en çok düşen hisse Investco Holding A.Ş. (INVES) oldu.

Günlük yabancı oranı en çok düşen ikinci hisse ise 1,62 azalışla Zedur Enerji (ZEDUR) olarak kaydedildi. ZEDUR payları dünkü kapanışını yüzde 0,4 düşüşle 74,6 liradan yaptı.

Batı Ege GYO (BEGYO) paylarındaki yabancı oranının da düştüğüne işaret edildi. Aylık yüzde 74,19 yükselişte olan BEGYO dünkü işlemlerini 4,86 lira seviyesinden tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.