Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseler Yükselirken Patron Satış Yaptı

Teknoloji enerji şirketinin iki önemli ismi pay satışına gitti. Hisseler 7 haftalık düşüşten sonra toparlanmaya geçti. Detaylar haberde...
Hisseler Yükselirken Patron Satış Yaptı
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş’’nin pay satışına yönelik açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan’ın pay satışı yaptığı paylaşıldı.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılara özel emir yöntemiyle 170,00 TL fiyatından toplam 3.000.000 TL nominal tutarlı satış işleminin gerçekleştiği aktarıldı.

Aslanhan tarafından gerçekleştirilen pay satışı ile şirketin sermayesindeki paylarının yüzde 26,84 sınırına ulaştığı kaydedildi.

Bunun yanında Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Ünsalan’dan da pay satışı geldi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu açıklamada Borsa İstanbul’da yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılara özel emir yöntemiyle 170,00 TL fiyatından toplam 3.000.000 TL nominal tutarlı satış işleminin gerçekleştiği aktarıldı.

Bu satış ile Ünsalan’ın şirket sermayesindeki payları yüzde 26,92 sınırına ulaştı.

Haftaya iyi bir başlangıç yalan KONTR hisseleri, bugün açılışı 181,10 TL’den yaptı. Saat 10.40’ta 187 TL’ye yükselen hisseler 181 TL’den işlem görüyor. KONTR hisseleri yıllık bazda yüzde 26,52 kazandırdı. 7 haftadır düşen hisseler bu hafta toparlanmaya başladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.