Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Kazancı Yüzde 660’a Çıkan Şirket Yardımlara Başlıyor!

Hissesi yılda yüzde 660 kazandıran Mia Teknoloji A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde vakıf kuruluşuna ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hisse Kazancı Yüzde 660’a Çıkan Şirket Yardımlara Başlıyor!
HABER GİRİŞ

Çeşitli sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerini aralıksız yürüten Mia Teknoloji A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde vakıf kuruluşu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Mia Yardım Kültür ve Eğitim Vakfı‘nın kuruluşuna ilişkin detaylara yer verildi.

Açıkamada, bugünkü yönetim kurulu toplantısında, kurucuları Mia Teknoloji A.Ş., Ali Gökhan Beltekin ve İhsan Ünal olan Mia Yardım Kültür ve Eğitim Vakfı’nın kurulmasına ve kurulacak olan vakfın kuruluş öz varlığı olan 500 bin TL‘nin şirket tarafından karşılanmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, kurulan vakfın amaçlarından da bahsedildi. Dul ve çocuklu kadınlar ve çocuklarının sosyal hayat içerisinde yer edinmeleri, çocuklarının eğitimlerinin ve temel ihtiyaçlarının sağlanması, yardıma ihtiyacı olan ve doğal felaketlerden etkilenen kişilere yardımda bulunmanın vakfın önemli amaçları arasında olduğu belirtildi.

Öte yandan eğitim, adalet, sağlık, verimlilik, inovasyon, teknoloji, sanatsal faaliyetler, denizcilik ve tüm spor dallarında destekleyici faaliyetlerde bulunmak ile sokak hayvanlarının tüm ihtiyaçlarının karşılanmasının ve hayvan hakları bilincinin yerleşmesini sağlamanın hedeflendiği de ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bir önceki KAP bildiriminde yeni iş ilişkisini duyurmuştu. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi ile 2024 yılı için 1 yıl süre ile “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Bakım, Güncelleme, Geliştirme Hizmet Alımı Sözleşmesi” imzalandığı bildirilmişti.

MIATK Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü 9.250,36 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken MIATK hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Şirket hisseleri, haftanın son işlem gününde yüzde 3,5‘lik yükselişle 56,9 TL seviyesine çıktı.

MIATK Fiyatı Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede yatırımcısını güldüren hisseler, haftalık, aylık ve yıllık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 10,8, yüzde 67,6 ve yüzde 661 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.