Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Kazancı Yüzde 300’ü Aşan Şirket Dev Sözleşmeyi İmzaladı!

Bilgi teknolojileri şirketi VBT Yazılım A.Ş., bugün KAP'a yaptığı bildirimde kazandığı milyon liralık ihale hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hisse Kazancı Yüzde 300’ü Aşan Şirket Dev Sözleşmeyi İmzaladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren VBT Yazılım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı yeni bildiriminde, kazanılan büyük çaplı ihale sonrasında gelinen aşamaya ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan ihale sonrasında imzalanan sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin Sosyal Güvenlik Kurumundan 111 milyon 370 bin TL bedel ile “Medula ve Sigorta Veritabanları Yazılımları Lisans Güncelleme ve Destek Bakım hizmet” ihalesi aldığı hatırlatıldı.

10 günlük itiraz süresinin sonunda söz konusu ihale için herhangi bir itiraz gerçekleşmemesine bağlı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalandığı ve çalışmalara başlandığı ifade edildi.

Teslimatın 1 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Ağırlıklı olarak özel bankalarla gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çeken şirket, yakın zamanlı bir diğer KAP bildiriminde Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile network altyapısı donanım temini konusunda milyon dolarlık bir sözleşme gerçekleştirildiğini ilan etmişti.

VBTYZ Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,53 değer kaybederek 8.860,52 puandan tamamlarken VBTYZ hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,3‘lük yükselişle 41,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

VBTYZ Hisse Fiyat Grafiği Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

VBT Yazılım hisseleri, haftalıkta yüzde 6,9 oranında kırmızı yaksa da, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 29,1 ve yüzde 304,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.