Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Kazancı Yılda Yüzde 97 Olan Şirketten Koç ile İş Birliği!

Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün KAP'a yaptığı bildirimde Koç grubu şirketlerinden biriyle yapılan iş birliğine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hisse Kazancı Yılda Yüzde 97 Olan Şirketten Koç ile İş Birliği!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ürettiği çözüm, hizmet ve inovasyonlarla Türkiye’de yazılım sektörünün öncü şirketleri arasına adını yazdıran Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde, Koç grubu şirketlerinden biriyle yapılan iş birliğine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da LOGO koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, e-dönüşüm yazılımlarının telif haklarının devralınması ve iş birliği sözleşmesi hakkında detaylar verildi.

Açıklamada, şirket ile Koç Sistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. (Koç Sistem) arasında Koç Sistem’in e-dönüşüm hizmetleri alanında sahip olduğu yazılım kaynak kodlarının ve telif haklarının devriyle devralınacak yazılım iş birliğine ilişkin anlaşma sağlandığı ifade edildi.

Böylelikle mevcut ve yeni müşterilerin şirkete yönlendirilmesi suretiyle müşteri kazanımları sağlanacağı belirtildi.

Rekabet Kurulu’nun koşulsuz izninin alınması sonrasında gerçekleşecek olan bu işlemin şirkete stratejik ve finansal fayda sağlamasının hedeflendiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

İş birliğinin, şirketin eLogo eServis platformunun çözüm portföyüne ilave bir e-çözüm eklemesi ve mevcut müşteri portföyüne katkı sağlama potansiyeli taşıdığına dikkat çekildi.

LOGO Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,07 değer artışıyla haftanın son iş gününü rekor seviye olan 9.045,97 puandan tamamladı. LOGO hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 4,2‘lik yükselişle 100,9 TL seviyesine çıkış gösterdi.

LOGO Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Logo Yazılım hisseleri, uzun vadede de yatırımcısını güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 11,1, yüzde 29,7 ve yüzde 96,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.