Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Hedef Fiyatı 99 TL’ye Yükselen Şirketten Dev Sözleşme!

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisi ve imzalanan sözleşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hisse Hedef Fiyatı 99 TL’ye Yükselen Şirketten Dev Sözleşme!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elektrik taahhüt sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bilgilendirmede yeni iş ilişkisi ile bağlantılı olarak imzalanan sözleşmenin detayları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bildirimde, Bursa Emek-Şehir Hastanesi hafif raylı sistem projesine ilişkin imzalanan sözleşmenin detayları açıklandı.

Bir önceki ay yapılan açıklamada, söz konusu projenin elektrik işlerinin yapımına yönelik olarak verilen 6.121.511 euro ve 90.854.642 TL tutarındaki teklife ilişkin işveren Söğüt-Taşyapı HRS İnşaatı A.O. ile sözleşme görüşmelerine başlandığı kamuya duyurulmuştu.

Bugünkü KAP bildiriminde, bahsi geçen sözleşmenin imza sürecinin 6 milyon 954 bin 845 euro ve 65 milyon 854 bin 642 Türk Lirası sözleşme bedeli ile tamamlanmış olduğu ifade edildi.

Alınan işin 01 Temmuz 2025 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Gedik Yatırım, şirketin Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem görmekte olan hisseleri için bu ayın başlarında değerlendirme yapmış ve hedef fiyatı 72.57 TL’den 99.49 TL’ye yükseltirken “endeks üzeri getiri” tavsiyesini sürdürdüğünü belirtmişti.

Şirketin güçlü operasyonel büyümesinin, yeni iş alanlarıyla ivmelenebileceğine dikkat çekmişti.

ORGE Hisseleri Ne Durumda?

BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,83 değer kaybederek 7.725,86 puandan tamamlarken ORGE hisseleri, endeksten ayrıştı. Hisselerin değeri, günlük yüzde 3,3’lük yükselişle 54,7 TL seviyesine çıktı.

ORGE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ORGE’nin haftalık ve aylık grafiğine bakıldığında yatırımcısına sırasıyla yüzde 3,4 ve yüzde 9,9 oranında zarar ettirdiği görülüyor. Hisseler, yıllık bazda ise yüzde 98,8 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın