Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Fiyatı 32,5 TL Olan Şirketten 7 Haziran’da Temettü Geliyor!

Sarkuysan Elektrolit Bakır Sanayi ve Ticaret, KAP bildiriminde olağan genel kurul toplantısında onaylanan temettü kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hisse Fiyatı 32,5 TL Olan Şirketten 7 Haziran’da Temettü Geliyor!
HABER GİRİŞ

Elektrolitik bakır ve mamulleri, bakır boru, bakır lama ve emaye bobin teli üretimi yapan Sarkuysan Elektrolit Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde olağan genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SARKY koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yönetim kurulunun temettü ödenmesi teklifinin kabul edilerek kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,4444444 TL, net 0,3999999 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 7 Haziran 2024 olarak netleştirildiği bilgisi verildi.

SARKY 2024 Temettü Ödeme Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Sarkuysan Elektrolit Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu bu ayın başlarında KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl genelinde toplam 1.452.211.394 TL net kar açıklayan şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 57 artış gösterdiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

SARKY Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Cuma gününü yüzde 0,77 değer kaybederek 10.400,48 puandan tamamlarken, SARKY hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Yıllık zirvesi 36,9 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 2,8‘lik düşüşle 32,5 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

SARKY Fiyatı Günü Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sarkuysan hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 37,5 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.