Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Fiyatı 11,7 TL Olan Şirket Temmuz’da Temettü Dağıtacak!

Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtımına ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hisse Fiyatı 11,7 TL Olan Şirket Temmuz’da Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin ilk parafin üreten firmalarından biri olma özelliğini taşıyan Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MERCN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına gelecek ay içinde temettü dağıtılacağı müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,0699853TL, net 0,0629867 TL temettü dağıtılması kararı aldığı ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 16 Temmuz 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

MERCN 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Teklifi Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında, “Şirketimizin yönetim kurulu kararına göre söz konusu net dönem kârından yapılacak kar dağıtımı ile ilgili olarak 02 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak olan olağan genel kurulun onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen haftaki KAP bildiriminde Romanya’da yerleşik iştiraki Rowax Global ile Romen bir yatırımcı arasında 4,7 MW GES geliştirilmesi amacıyla mutabakat zaptı imzalandığını duyurmuştu.

MERCN Hisselerinde Güncel Tablo Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,82 değer kaybıyla 10.364,56 puandan tamamlarken, MERCN hisseleri endeksle paralel yönde hareket etti ve düşüş yaşadı.

Yıllık zirvesi 18,7 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 2,6‘lık düşüşle 11,7 TL seviyesinde tamamladı.

MERCN Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Mercan Kimya hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 23,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.