Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Değeri Düşen Enerji Devi Alkan Jeotermal’i Devraldı

Zorlu Enerji bugün KAP aracılığıyla yüzde 100 bağlı ortaklığı Alkan Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi A.Ş.'yi devralma işlemine ilişkin bilgi verdi. İşte detaylar;
Hisse Değeri Düşen Enerji Devi Alkan Jeotermal’i Devraldı
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., birleşme işlemine ilişkin bildiri paylaştı. Şirket bildirisinde, yüzde 100 bağlı ortaklığı Alkan Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi A.Ş. ile “Devralma Yoluyla Kolaylaştırılmış Usulde Birleşme” işlemleri tamamlandığına işaret etti.

Söz konusu işlemin Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak 18 Aralık 2023’te ticaret siciline tescil ettirildiği vurgulandı.

Tamamlanan işlemin 20 Aralık 2023 tarihindeyse 10983 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edildiğinin bilgisi verildi.

Birleşme işleminin sonucunda Alkan Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi A.Ş.’nin Türk Ticaret Kanunu’na istinaden infisah ettiğine dikkat çekildi.

KAP bildirisinde birleşmeye ilişkin Sermaye ve Piyasalar Kurulu’na (SPK) başvurunun 11 Ekim 2023’te yapıldığı, 1 Aralık 2023’te de onaylandığı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da ZOREN koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık yüzde 0,68, aylık yüzde 14,26, haftalık yüzde 5,66 oranında düştü.

ZOREN Paratic Piyasalar Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yıl içerisinde en düşük 2,36 lirayı test eden hisse, en yüksek ise 7,57 liraya kadar çıktı. ZOREN bugün TSİ 17.15 itibarıyla yüzde 1,59 düşerek 4,32 liradan işlem gördü. Hissenin 19 Aralık’taki günlük kapanışı ise 4,39 liraydı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın