Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Başına 0,79 TL Temettüye Onay Çıktı! Temmuz’da Ödenecek!

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hisse Başına 0,79 TL Temettüye Onay Çıktı! Temmuz’da Ödenecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tesislerinde Türkiye’de tüketilen donuk parmak patatesin önemli bir kısmının üretildiği Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ATAKP koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı yapılacağı müjdesi çıkı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,8791652 TL, net 0,7912486 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 8 Temmuz 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

ATAKP Temettü Dağıtım Tablosu Kesinlik Kazandı
Kaynak: KAP

Açıklamada, “Şirketimizin 2023 mali yılı net dönem kârı 293.385.809 TL olarak gerçekleşmiştir. Tamamı 2023 yılı net dönem kârından karşılanmak üzere toplam brüt 122.000.000 TL’nin 8 Temmuz 2024 tarihinden itibaren ortaklara dağıtılması ve 2023 yılı net dönem kârından kalan kısmın olağanüstü yedek olarak şirketimiz bünyesinde bırakılması için yönetim kurulumuzun yaptığı teklif genel kurulda kabul edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

İş Yatırım, bu ayki analizinde ATAKP hisseleri için hedef fiyatını 68 TL, tavsiyesini “al” olarak sürdürdüğünü duyurmuştu.

ATAKP Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,76 değer kazanarak 10.471,32 puandan tamamlarken, ATAKP hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 65,7 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 3,2‘lik yükselişle 49 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ATAKP Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Atakey Patates hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 7,3 ve yüzde 11,4 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.