Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse 415,9 TL’ye Çıkacak! Havacılık Şirketine Yeni Hedef

BIST 100 endeksinin 9000 puan üzerinde seyrettiği süreçte Türk Hava Yolları için yüzde 47 prim potansiyelli yeni hedef fiyat geldi. İşte detaylar;
Hisse 415,9 TL’ye Çıkacak! Havacılık Şirketine Yeni Hedef
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da beğenilen öncü şirketler için kritik raporlar paylaşılmaya devam ediliyor. Profesyonel analistler tarafından hazırlanan bu raporlar, doğru hisseleri seçmek isteyen yatırımcıların tercihlerine ışık tutuyor.

Anadolu Yatırım, 22 Şubat tarihinde dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu konumunda olan Türk Hava Yolları (THYAO) için raporunu paylaştı.

THYAO için raporda yer alan bilgiler:

  • 2024’te havacılık sektörüne dair beklentilerin pozitif olduğu belirtildi ve 2024 yılında havacılığa ilişkin toparlanmanın devam etmesi ve küresel çapta 2019’daki seviyelere ulaşılmasının beklendiği aktarıldı. Yurt içinde yolcu trafiğindeki artış ve turizmdeki canlılık ile havacılık sektöründe büyümenin devam edeceği beklentisinin öne çıktığı ifade edildi.
  • THYAO’nun geniş uçuş ağı, artan yolcu sayısı, 2033 hedefleri doğrultusunda genişleyen filo yapısı ve düşen borçluluk dolayısıyla beğenildiği vurgulandı.
  • 2024 yılında sektöre ilişkin pozitif beklentiler nedeniyle satış gelirlerinin yüzde 57 artabileceği, net karın ise 102 milyar TL’ye çıkabileceği paylaşıldı.

THYAO ile ilgili indirgenmiş nakit akımları ve benzer şirket değerleme çalışmaları sonucunda THYAO için hedef fiyatın 415,9 TL olarak belirlendiği açıklandı. Hisse için yüzde 47 prim potansiyeline işaret edildi ve önerinin “al” olarak sürdürüldüğü belirtildi.

Hisse 415,9 TL’ye Çıkacak! Havacılık Şirketine Yeni HedefKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

22 Şubat saat 15.10 itibarıyla BIST 100 endeksi 9304 puanda yatay seyrediyor. THYAO hisseleri ise endeksten pozitif ayrışarak yüzde 1,6 artışla 283,7 TL seviyesinde işlem görüyor.

2023 yılını 228,6 TL’den tamamlayan THYAO, aylık yüzde 13,3 ve yıllık yüzde 106 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın