Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse 25 TL’den 94 TL’ye Çıktı! Temettü Politikası Ne Olacak?

5-6 Ekim tarihlerinde halka arz olan ve bugün rekor seviyeye ulaşan Meka Beton, kar dağıtım politikasına yönelik açıklama yaptı. Hissede son durum ne?
Hisse 25 TL’den 94 TL’ye Çıktı! Temettü Politikası Ne Olacak?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’a geçtiğimiz aylarda katılan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret (MEKAG), kar dağıtım politikasına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, temettü dağıtımında hangi aşamaları izleyeceğini paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda şirketin kar dağıtımı konusunda pay sahiplerinin menfaatleri ile şirket arasında denge kurulması için azami özen gösterdiği belirtildi. Şirketin kar dağıtım politikasının izlenmesi, gözetimi, geliştirilmesi ve gerekli güncellemelerin yapılmasının Yönetim Kurulu’nun yetki ve sorumluluğu altında olduğu aktarıldı.

Bu çerçevede Meka Beton’un piyasa beklentileri, uzun vadeli strateji, sermaye gereksinimi, yatırım ve finansman politikaları, ilgili mevzuatta gerçekleşen değişiklikler gibi unsurların dikkate alınarak kar payı dağıtımına karar verileceği paylaşıldı. Kar payının dağıtım tarihi itibarıyla mevcut payların tümüne, bunların ihraç ve iktisap tarihleri dikkate alınmaksızın payları oranında eşit olarak dağıtılacağı ifade edildi.

Şirketin sermaye piyasası mevzuatına uygun olarak kar payının taksitli dağıtımına karar verebileceği, kar dağıtımı yapılmayacaksa dağıtılmayan karın ne amaçla kullanılacağının kamuya açıklanacağı bildirildi.

MEKAG Hisseleri

Hisse 25 TL’den 94 TL’ye Çıktı! Temettü Politikası Ne Olacak?Kaynak: Paratic Piyasalar

Şimdi Kayıt Olun

5-6 Ekim tarihlerinde 25 TL’den halka arz olan ve 12 Ekim 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan MEKAG, 14 gün boyunca tavandan işlem gördü ve 86 TL seviyesine kadar çıktı. Bu noktadan gelen satışlarla yönünü negatife çeviren hisse, 50 TL seviyelerine kadar düştü ve tekrar toparlanmayı başardı.

MEKAG, 28 Kasım saat 17.40 itibarıyla yüzde 6 artışla 91 TL’den işlem görüyor. Hisselerde tüm zamanların en yüksek seviyesi 93,8 TL ile 28 Kasım’da gerçekleşti. Son verilerle birlikte hissede haftalık yüzde 26, aylık ise yüzde 17,6 oranında artış görüldü. MEKAG, son dönemde en çok kazandıran halka arzlar arasında yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.