Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hisarcıklıoğlu OVP’yi Değerlendirdi: Son Derece Önemli Görüyoruz

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan Orta Vadeli Program’a ilişkin değerlendirmede bulundu.
Hisarcıklıoğlu OVP’yi Değerlendirdi: Son Derece Önemli Görüyoruz
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Orta Vadeli Program’a (OVP) ilişkin görüşlerini paylaştı.

Hisarcıklıoğlu açıklamasında, OVP’yi belirsizliği azaltma noktasında son derece önemli gördüklerini belirterek, “Ekonomik aktiviteye ivme sağlamasını, öngörülebilirliği artırmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

TOBB Başkanı, iş dünyasının geleceğe dair yol haritası beklentisi içinde bulunduğunu, bu anlamda OVP’nin önemli bir kazanım olduğunu söyledi.

OVP’de iş ve yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik kamu-özel sektör birlikteliğiyle yeni çalışmaların yapılacak olmasına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Yeşil ve dijital dönüşüme odaklanılması, girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesinin hedeflenmesi kıymetlidir.” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, OVP’nin temel amaçlarına ulaşmak için ortaya konan reformların öngörülen takvimlendirme çerçevesinde hayata geçirilmesi beklentisini paylaştı. TOBB Başkanı OVP ile ilgili başta finansmana erişim olmak üzere iş dünyasının üretime ve yatırıma yönelik ihtiyaçlarının gözetilerek uygulanmasının programın başarısını artıracağını söyledi.

Türkiye’nin hayata geçireceği değişim ve dönüşümle sürdürülebilir büyümeyi sağlayan, enflasyonunu kademeli olarak düşüren, makroekonomik ve finansal istikrarını güçlendiren, istihdamını artıran, daha rekabetçi ve daha yüksek katma değerli bir ekonomi haline geleceği temennisini paylaştı.

Bugün açıklanan OVP çerçevesinde enflasyon hedefi 2023 için yüzde 65, 2024 için yüzde 33, 2025 için yüzde 15,2 ve 2016 için yüzde 8,5 belirlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu