Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hintli Mahindra Peugeot’un Scooter Bölümünü Satın Aldı!

Mahindra, Peugeot'un motosiklet biriminin tamamını satın aldı.
Hintli Mahindra Peugeot’un Scooter Bölümünü Satın Aldı!
HABER GİRİŞ

Hintli Mahindra Group, aynı zamanda scooter üreticisi olan Peugeot ile birim için anlaşmaya vardı. Fransız markanın Motocycles artık farklı bir ülkenin malı oldu. Mahindra, en büyük pazarlardan olan Hindistan’da maddi gücü olan bir firmadır. 2011 yılında yaptığı girişimle birlikte SsangYong Motors‘u bünyesine kattı.

Aradan geçen 4 yılın ardından Mahindra, 2015 yılında İtalyan otomobil tasarım ve üreticisi olan Pininfarina‘yı kendi bünyesine kattı. Şimdi de dünyanın en eski scooter üreticisini alt markası olarak çalıştıracak. İşte detaylar;

Scooter birimi Mahindra Two Wheelers Europe’nin üzerinde olacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Peugeot Motocycles’taki (PMTC) tüm hisselerin PSA’dan alınacağı kesin olarak söylendi. Hintli şirket, scooter markasını alarak çok geniş pazarlara doğru yol alacak. Özellikle Avrupa pazarında PMTC’yi daha fazla tanıtıp, seçili olan Asya ülkeleriyle de yeni pazarlar oluşturulacak.

Hintli şirket ile Fransız şirket arasındaki ticaret bugün olmadı. Mahindra zaten 2015 yılında Peugeot Motocycles markasının %51‘ni almıştı. Tamamını almak için girişimlerde bulunarak G7 gibi temel pazarlarda Hintliler scooter ile daha fazla büyümek istiyorlar.

2019-2021 yılları arasında model genişletilmesine gidilecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ortalama 1.5 yıllık bir zaman diliminde Hintli şirket Peugeot’tan 7 farklı model yapmasını isteyecek. Tamamen yeni ürünlerle Avrupa’da çok iyi satış yapmak isteniyor. Önemli noktalardan birisi de Hintli firma Peugeot ismini ne zamana kadar kullanabilecek?

GCM Yatırım Banner

Mahindra, PMTC işe Peugeot arasındaki “Ticaret Lisans Anlaşması” kapmasında Peugeot ismini kullanmaya devam edebilecek. Ayrıca Fransız firma için tasarım yapan ekip PMTC ürünlerinin geliştirme ve şekillendirmesinde dahil olmaya devam edecekler.

Peugeot Brand Genel Müdür Yardımcısı Jean-Philippe Imparato, “Hissedarların bu kararı, Peugeot Motocycles’ın iki tekerlek sektöründe önemli bir küresel oyuncunun uzmanlığından faydalanmasını sağlayacak. Bizler Peugeot markasını kullanmaya bağlılığımızı sürdürerek, tasarım ve teknolojik yeniliklere destek vermeyi artıracağız” dedi.

Üç tekerlekli konforlu yapılara da sahip motosikletler üreten markanın Metropolis 400i RX-R’ı güzel özelliklere ve kullanım konforuna sahipti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.