Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hindistan’da Hükümet İneklerle Boykot Edildi

Hükümetin hayır kurumlarına yaptığı yardım vaatlerini yerine getirmemesi inekleri sokağa döktü. Görevliler, hükümeti ineklerle boykot etti.
Hindistan’da Hükümet İneklerle Boykot Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hindistan’da hükümeti protesto etmek için ilginç bir yöntem bulundu. Hükümetin vadettiği yardımları yapmaması üzerine Hindistan’ın Gujarat eyaletinde, görevliler hayır kurumları tarafından işletilen 1750 ahırdaki 450 bini aşkın sığırı sokağa saldı.

Protesto için sokaklara çıkan inekler, hükümet binası önünde toplandı.

Görevliler, vaat edilen fon sağlanmadıkça yaklaşan eyalet seçimlerini de boykot etmeye kararlı olduklarını duyurdu.

Ayrıca ahır yöneticileri, eyalet yönetiminin ifadelerini yalanladı. Bu yıl içinde yönetimin, sığırların bakımı için 5 milyar rupi verdiğini ifade etmesinin aksine ahır yöneticileri herhangi bir para almadıklarını savundu. Bu sebeple kendilerini aldatılmış hissettiklerini paylaştılar.

Ahırlardan salınan inekler, Hindistan’da trafik sorunlarına yol açtı. Hükümetin boykotu durdurmak için ivedilikle çözüm bulması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Gujarat eyaleti Hayvancılık Bakanı yaptığı açıklamada, söz konusu yardımın idari karışıklıklar nedeniyle ertelendiğini söyledi. Sorunun kısa süre içerisinde çözüleceği sözünü verdi.

Hindistan’da İnekler Kırmızı Çizgi

Hindistan’da baskın din olan Hinduizm’de inekler kutsal olarak kabul görüyor. Bu sebeple ülkede sığır eti kesimi ve tüketimi yasak.

Suç olarak görülen bu yasağı çiğneyenlere ise yaptırım uygulanıyor. Yaptırımlar arasında para ve hapis cezaları yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.