Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hindistan ve BAE’den Ortak Hamle: Çöl Kasırgası

Hindistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre BAE ile 15 Ocak'a kadar devam edecek ortak askeri tatbikat başladı. İşte detaylar;
Hindistan ve BAE’den Ortak Hamle: Çöl Kasırgası
HABER GİRİŞ

Hindistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamayla Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile 15 Ocak’a kadar sürmesi planlanan ortak askeri tatbikatının başladığı bildirildi. Açıklamada, BAE’nin 45 personelden oluşan kara kuvvetleri birliğinin tatbikat kapsamında Hindistan’a geldiği kaydedildi.

Söz konusu tatbikat amacının, Birleşmiş Milletler’in (BM) barışı koruma operasyonlarına ilişkin BM Şartı kapsamındaki çöl veya yarı çöl özelliği olan bölgeler ve çeşitli alanlarda müşterek çalışması geliştirmek olduğuna dikkat çekildi.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde tatbikat kapsamında iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin hedeflendiği vurgulandı. Tatbikatın Çöl Kasırgası adıyla nitelendirildiği paylaşıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan arasında ilk defa gerçekleşecek olan ortak askeri tatbikatın, Rajasthan eyaletinde 2-15 Ocak’ta yapılmasın planlandığı bilgisi verildi.

Tatbikatın aynı zamanda iş birlikçi ortaklığı teşvik edecek ve iki taraf arasındaki en iyi uygulamaların paylaşılmasına yardımcı olacağı ileri sürüldü.

GCM Yatırım Banner

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.