Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Hızlı Sürede Rolls Royce Parçalama Hikayesi!

Hindistan'da çok pahalı bir kaza meydana geldi. Kazanın baş rol oyuncusu Rolls Royce'nin Ghost modeli...
En Hızlı Sürede Rolls Royce Parçalama Hikayesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sizlere verdiğimiz kaza haberlerinin geneline baktığımızda çoğunlunun anormal olduğunu görebilirsiniz. Çift şeritli bir yolda bir Volvo XC70 sürücüsünün uyuyarak tuhaf bir  şekilde sarı kamyona çarpmasından sonra kamyonun daha fazla zarar aldığına şahit olmuştuk. Kazaların çoğu sebebini uykusuzluk, hız ve dikkatsizlik olduğunu söyleyebiliriz. Yani birisinin sürüş sırasında yaşamasının bile sonucu çok kötü olabilir.

Paranın zor satın alacağı arabalardan olan Rolls Royce Ghost‘a Hindistan’da bir müşteri sahip olmak istemiş. Normalde Avrupa satışı 675 bin dolar civarlarında olan ultra lüks otomobilin, Hindistan’a gelişi 1 milyon doları bulmuş. Aracı teslim alan müşterinin hikayesi de tam burada başlıyor!

Ghost’un geçici plakası bile takılmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Mumbai Rolls Royce Navnit Motors aracılığıyla getirilen Ghost’un maliyeti 70 milyon rupi yani 1 milyon doları bulmuş. Plakanın çıkmasını beklenmemiş ve o hevesle yola çıkılmış. Bu araç ulktra lüks “Amiral” sınıfında ve bu da hız yapamayacağı anlamına gelmiyor.

Satın alan kişi kendini araç özelliklerine çok kaptırmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yukarıda dediğimiz gibi standart arabalara göre bir gemi edasında yolculuk ediyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ancak 6.6L V12‘nin 570 ps güçle sağ ayağınızın emrine verildiğini unutmayın. 5 saniyede kalkış yapabilen bu büyük kütle, anında istenilen hızlara çıkabiliyor.

Resimlerde gördüğümüz gibi 1 milyon dolar, duvarın üzerine bırakılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Carscoops‘un açıklamalarına baktığımızda 2.5 tonluk Ghost, bir duvara çarparak ağır hasar almış. Daha kötü olan kısım ise aracın duvarın taban kısmına oturması. Kurtarıcılar çekerken zorluk çekmişler.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Land Rover’a Fikir Olabilecek Velar SUV Kazası!

Dünyada her zaman görmemizin mümkün olmadığı Ghost gibi şaheser niteliği taşıyan otomobillerin bu gibi kazaları haliyle üzüyor. Muhtemelen araç sigorta şirketi tarafından hurdaya ayrılacak. Belgi İngiltere’ye gönderimi yapılabilir…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.