Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan Maliye Bakanı Kripto Düzenlemesine Dair Konuştu

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin gündeminde olan kripto para düzenlemesinin kapsamına yönelik açıklamalarda bulundu.
Hindistan Maliye Bakanı Kripto Düzenlemesine Dair Konuştu
Yorum

Kripto paralara olan ilgi dünya genelinde artıyor ve ülkeler bu alanı düzenlemeye yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Hindistan bir süredir kripto varlıkları nasıl düzenleyeceğine dair gelişmeler ile gündeme geliyor.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Uluslararası Para Fonu’na yaptığı konuşmada, yasadışı faaliyetler için kripto para birimlerinin kullanımını kontrol etmek için küresel bir kripto para birimi çerçevesi çağrısında bulundu.

Dünya Liderlerine Çağrı

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’nın Washington’da düzenlediği “Para Bir Yol Ayrımında” panelinde konuşan Sithraman, dünya liderlerini bir araya gelmeye, terör finansmanı ve kara para aklama risklerini azaltmak için kapsamlı kripto düzenlemelerini görüşmeye çağırdı.

Kripto varlıkların düzenlenmesi için teknolojinin kullanılması gerektiğini belirten Hindistanlı bakan, “Bu düzenleme o kadar iyi olmalı ki çağın gerisinde kalmamalı” diye konuştu.

Sithraman, uluslararası havaleler için kullanılan kripto cüzdanları ve bunun bir ulus dışındaki para akışını değerlendirmede nasıl büyük bir risk teşkil edebileceği konusundaki endişelerini de dile getirdi.

Hindistan’da girişimciler yaklaşık dört yıldır kripto varlıklara yönelik düzenleme taleplerini dile getiriyor. Hükümet ülkedeki kriptonun geleceği hakkında herhangi bir netlik sunmamışken, yüzde 30 vergi alımına yönelik yasa çıkardı.

Yasanın kripto girişimcilerini Hindistan dışında daha elverişli alanlar aramaya zorladığı bildiriliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu