Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan ile Avustralya Arasında Maden Ticaretini Artıracak Anlaşma

Hindistan ve Avustralya arasında maden ticaretine yönelik yeni anlaşma yapıldı. Detaylar geliyor…
Hindistan ile Avustralya Arasında Maden Ticaretini Artıracak Anlaşma
Yorum

Hindistan Ticaret Bakanı Piyush Goyal, Hindistan ve Avustralya’nın karbon emisyonlarını azaltma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kritik mineral ticaretini genişletmeyi hedeflediklerini söyledi.

Goyal, Avustralya ticaret ve turizm bakanı Don Farell ile görüştükten sonra düzenlediği basın toplantısında, “Hindistan’da kritik mineral sıkıntısı var. Avustralya’nın elektrikli araç pillerine giren ve şu anda tam olarak işlenmeyen veya üretilmeyen büyük bir kritik mineral rezervi var.” açıklamasında bulundu.

Farrell, uzay teknolojisi ve dijital sektördeki fırsatların yanı sıra kritik minerallerin planlanan anlaşmanın kilit alanları olacağını söyledi. Toplantı, Asya ülkelerinin başbakanları Narendra Modi ve Anthony Albanese arasında Cuma günü Yeni Delhi’de gerçekleşen zirve sonrasında gerçekleşti.

Hindistan ve Avustralya, on yılı aşkın bir süredir müzakerelerde sıkışmış olan iddialı ve kapsamlı bir ticaret anlaşmasını yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

Hindistan gelişmiş bir ülke arasında on yıl içinde ilk kez geçen yıl imzalanan serbest ticaret anlaşmasını genişletecekti. Ekonomik İşbirliği ve Ticaret Anlaşması Aralık ayında yürürlüğe girerek Hindistan’ın Avustralya’ya ihracatının yüzde 96’sı ve Avustralya’nın Hindistan’a ihracatının yüzde 85’i üzerindeki vergiler kaldırılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu