Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hindistan Başbakanı Modi, BRICS’in Genişlemesini Destekliyor

Hindistan BRICS'in genişlemesini desteklediğini bildirerek, ileriye doğru bir adım atarak büyük bir uzay araştırma konsorsiyumu oluşturmanın planlanabileceğini kaydetti.
Hindistan Başbakanı Modi, BRICS’in Genişlemesini Destekliyor
HABER GİRİŞ

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın ekonomilerini tek bir çatı altında toplayan BRICS Zirvesi kapsamında düzenlenen liderler toplantısında Hindistan Başbakanı Narendra Modi, açıklamalarda bulundu. Modi, Hindistan’ın BRICS’in genişlemesini tamamen desteklediğini belirtti.

Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlenen 15. BRICS Zirvesi’nde konuşan Modi, son 20 yıllık sürecin BRICS ülkeleri için uzun ve muhteşem bir yolculuk olduğuna işaret etti.

20 yıllık yolculukta birçok başarıya imza attıklarını kaydeden Modi, Yeni Kalkınma Bankası’nın (NDB) küresel güney ülkelerinin kalkınmasında önemli bir rol oynadığını vurguladı.

BRICS, Uzay Alanında da İş Birliği Yapmalı

Üye ülkeler arasındaki yakın iş birliğini daha çok genişletmek hedefiyle uzay alanında da iş birliği öneren Modi, ileriye dönük bir adım atarak büyük bir uzay araştırma konsorsiyumu oluşturmanın planlanabileceğini dile getirdi.

Eğitim, teknoloji gibi alanlarda da iş birliği yapılabileceğini söyleyen Modi, toplumların geleceğini hazırlamak için teknoloji alanındaki çalışmaların önemine vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Çeşitliliğin Hindistan’ın en güçlü yönlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, Hindistan’daki herhangi bir sorunun çözümünün bu çeşitliliğin testinden geçtiğini bildirdi. Bu sebeple de çözümlerin dünyanın herhangi bir yerinde kolaylıkla uygulanabildiğini ekledi.

Hindistan, G20’ye Daimi Üyeliği Öneriyor

Hindistan’ın BRICS’in genişlemesini tamamen desteklediğinin altını çizen Modi, Hindistan’ın Afrika Birliği’nin (AfB) G20’ye daimi üyeliğini de önerdiğini paylaştı. Ortaklarının, söz konusu öneriyi destekleyeceğinden emin olduğunu da ifade etti.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde Güney Afrika Cumhuriyeti’nin, 22-24 Ağustos’ta Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üyesi olduğu BRICS ülkeler grubunun 15’inci zirvesine ev sahipliği yaptığının bilgisini verdi.

BRICS’e başvuru yapan 22 ülkenin üyeliğe kabulünün değerlendirildiği BRICS Zirvesi, ortak para birimine geçiş konularının da gündeme geldiği kritik bir öneme sahip.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın