Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hidropar’dan Şirket Yatırımı! Kardemir’den Geri Alım Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören HKTM yeni şirket kurulumu hakkında detayları açıklarken Kardemir ise pay geri alımını duyurdu. İşte detaylar;
Hidropar’dan Şirket Yatırımı! Kardemir’den Geri Alım Açıklaması
Yorum

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret (HKTM), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni şirket yatırımı hakkında detayları paylaştı. Şirket Almanya’da kurulan toplam 100.000 euro sermayeli Mers Technology Gmbh’nin kuruluş işlemlerinin Almanya Aachen Bölge Mahkemesi Ticaret Sicili’nde tescil olduğunu açıkladı.

Şirket, Avrupa pazarında hızlı bir şekilde aktif olabilmek için şirketin rüçhan hakkını kullanamayan diğer gerçek kişi ortakların paylarını da ödeyerek taahhüt edilen 100.000 euro sermayeyi ödediğini, kurulan şirketin yüzde 100 pay sahibi olduğunu ifade etti.

HKTM, günlük yüzde 1,3 gerileyerek 40 TL’den işlem görüyor. Hisse haftalık yüzde 6,7 değer kazanırken aylık bazda yüzde 10,5 geriledi.

Kardemir

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret, KAP üzerinden pay geri alımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket, 05.05.2023 tarihli karar kapsamında 22.05.2023 tarihinde pay başına 16,4 – 16,6 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama 16,5 TL) toplam 200.000 TL nominal tutarlı A grubu (KRDMA) paylarının geri alındığını duyurdu.

KRDMA, günlük yüzde 0,8 düşüş göstererek 16,2 TL’ye geriledi. Hisse haftalık yüzde 0,3, aylık yüzde 3,2, yıllık ise yüzde 56,5 oranında prim yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu