Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HEKTS, SAHOL ve BRISA’dan Son Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören HEKTS sermaye tavanı artırımının onaylandığını, SAHOL pay geri alımını, BRISA ise temettü kararını paylaştı.
HEKTS, SAHOL ve BRISA’dan Son Haberler
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Hektaş Ticaret T.A.Ş (HEKTS), kayıtlı sermaye tavanı artışına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, kayıtlı sermaye tavanını yüzde 183,3 oranında yükselterek 3 milyar TL’den 8,5 milyar TL’ye yükseltmek için başvuruda bulunmuştu.

Söz konusu başvurunun Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandığı aktarıldı. Kayıtlı sermaye tavanı 31.12.2027 tarihine kadar geçerli olacak.

HEKTS, günlük yüzde 4 kayıpla kapanışını 29 TL’den yaptı.

Sabancı Holding

Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL), pay geri alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, 27 Mart tarihinde 40,99 TL ortalama fiyat üzerinden 280.000 adet payın geri alındığını duyurdu.

Söz konusu işlem ile birlikte geri alınan payların toplamının 49.072.044 adete ulaştığı belirtildi. Bu payların sermayeye oranının yüzde 2,4050 olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

SAHOL, günlük yüzde 1,5 düşüşle 40,7 TL’den işlem gördü.

BRISA’dan Temettü Kararı

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret (BRISA), kar payı dağıtım kararını bildirdi. Şirket, hissedarlarına pay başına 3,24 TL nakit temettü dağıtım kararının Genel Kurulda onaylanarak kesinleştiğini duyurdu. Kar payı dağıtım kararı tarihinin 29 Mart olduğu kaydedildi.

BRISA, günlük yüzde 2,6 artışla günü 57 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.